Zpravodaj

Strana 29

Den s absolventy
Kam po základce? Bývalí žáci se vrátili, aby nám poradili!
Rozhodování o výběru střední školy bývá pro řadu z nás pořádný oříšek. Brožury a dny
otevřených dveří sice napoví hodně, ale nic nenahradí osobní zkušenost někoho, kdo na
dané škole reálně studuje. Právě proto se na naší škole uskutečnil Den absolventů, který
nám rozhodování o budoucnosti výrazně usnadnil.
Naši školu navštívilo celkem 21 bývalých žáků, kteří dnes studují na nejrůznějších
středních školách a gymnáziích. V rámci neformálních besed nám představili svá současná
působiště, podělili se o zážitky z přijímacích zkoušek a popsali, jak u nich probíhá běžný
studentský den.
Slyšeli jsme upřímné odpovědi na vše, co nás zajímalo od náročnosti studia a přístupu
profesorů po kvalitu školních jídelen či nabídku mimoškolních aktivit. Nejlepší na celém
setkání byla právě otevřenost našich starších spolužáků, kteří se nebáli zmínit i věci, které
se z oficiálních webových stránek nedozvíte.
Všem jedenadvaceti absolventům moc děkujeme, že si ve svém nabitém programu našli
čas, vrátili se na „místo činu“ a pomohli nám ujasnit si, kam povedou naše další kroky.
S deváťaky, kteří se právě v pátek 15.5. dověděli výsledky přijímacího řízení, diskutovali o
tom, co jim nejvíce pomohlo na střední škole, na co se připravit a jak tou správnou nohou
vykročit do nového školního roku na střední škole.
ZŠ a MŠ TGM Drásov